- Szczegóły
- Katarzyna Michalak
Ogłoszenie o rekrutacji do projektu:
Praktyka zawodowa na Litwie gwarancją sukcesu
na europejskim rynku pracy
Komisja Rekrutacyjna ogłasza w dniu 4 stycznia 2016 r. ogłasza nabór do projektu Praktyka zawodowa na Litwie gwarancją sukcesu na europejskim rynku pracy realizowanego w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społeczne
Okres realizacji projektu 31 grudnia 2015r. do 30 grudnia 2016r.
Projekt skierowany jest do uczennic i uczniów klasy trzeciej Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku kształcących się w zawodach: technik obsługi turystycznej i technik żywienia i usług gastronomicznych. Udział w projekcie jest bezpłatny, koszty związane z realizacją form wsparcia, współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W projekcie realizowane będą następujące działania:
Przygotowanie językowe i kulturowe
- Język angielski w praktyce zawodowej
Moduł Język angielski w gastronomii przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Moduł Język angielski w obsłudze turystycznej przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej
- Zajęcia Jak poruszać się po europejskim rynku pracy
- Zajęcia Kontekst kulturowy praktyki zawodowej
Zajęcia stażowe realizowane w instytucji przyjmującej W.U.P. Vilnvarsa w Wilnie w terminie 29 .02.2016r. do 11.03. 2016 r. dla dwóch grup 10- osobowych w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych i technik obsługi turystycznej
Przygotowanie kulturowe realizowane przez partnera litewskiego obejmujące warsztaty kulturoznawcze i wycieczki – Kowno ,Troki i zwiedzanie Wilna
Główne zasady rekrutacji :
W projekcie weźmie udział 20 uczestników: 10 w zawodzie technik obsługi turystycznej i 10 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych
Kryteria rekrutacyjne:
- Frekwencja za ostatni rok szkolny
- 100 % - 30 pkt.
- 95% - 25 pkt.
- 90% - 20 pkt.
- 85% - 15 pkt.
- 80% - 10 pkt.
- Średnia oceny z przedmiotów zawodowych za ostatni rok szkolny
- 5,0 – 30 pkt.
- 4,5 -25 pkt.
- 4,0 – 20 pkt.
- 3,5 – 15 pkt.
- 0 pkt.
- Udział w konkursach przedmiotowych – dodatkowe punkty:
- I miejsce – 20 pkt.
- II miejsce – 15 pkt.
- III miejsce – 10 pkt.
- Konkursami uwzględnionymi w rekrutacji są:
dla grupy uczniów w zawodzie technik obsługi turystycznej: Krajoznawczo po Polsce , Największe atrakcje turystyczne w Europie,
dla grupy uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Turniej wiedzy o żywności i żywieniu na poziomie co najmniej szkolnym.
- Do udziału w projekcie zakwalifikowane zostaną osoby, które uzyskają największą ilość punktów, przy czym próg zaliczeniowy wynosi 20 punktów. Lista rankingowa ułożona będzie od największej ilości uzyskanych punktów.
Terminy składania formularzy rekrutacyjnych:
Od 04.01.2016 do 15.01.2016 r.
Zgłoszenia przyjmowane są w biurze projektu w Zespole Szkól nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, ul. Sadowa 21.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zgłoszenie się do koordynatora projektu– p. Katarzyny Michalak
- Szczegóły
- Anna Zielińska-Futyma
Miła, luźna i kameralna atmosfera towarzyszyła spotkaniu pt.: „Głośne czytanie ulubionej książki”, które odbyło się 20.01.2016 r. w bibliotece szkolnej ZS nr 5
(patrz: zdjęcia).
Akcja wspierająca promocję czytelnictwa – zgodnie z wdrażanym programem rozwoju edukacji czytelniczej i upowszechniania czytelnictwa – zgromadziła nauczycieli i uczniów chętnych zaprezentować wybraną przez siebie pozycję literacką oraz przeczytać współuczestnikom imprezy jej fragment – w celu rozbudzenia zainteresowania lekturą.
Największe emocje towarzyszyły książce naszego rodzimego autora kryminałów - Bartłomieja Rychtera - zatytułowanej Złoty wilk ( 2009). Jest to druga z kolei powieść sanoczanina, inne to:
- Kurs do Genewy
- Ostatni dzień lipca
- Czarne złoto
Utwory tego pisarza doczekały się już przekładów w innych językach (angielski, niemiecki, francuski, duński i czeski – źródło: Wikipedia).
- Szczegóły
- Grzegorz B
19 stycznia 2016r. w hali sportowej I LO w Sanoku odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza drużyna po wygranych meczach z ZSnr2 i ZSnr3 w finale uległa jedynie II LO i zajęła bardzo dobre II miejsce. Szkołę reprezentowały Klaudia Zaleska kl. 1 FW, Angelika Poliniewicz kl. 4 TR, Angelika Szczepaniak kl. 2 W, Emilia Nawrocka kl. 1 FW, Malwina Bihun kl. 2 TF, Dominika Marcinik kl. 1 W, Klaudia Karpa kl. 1 W i Patrycja Folta kl. 3 TZ.
- Szczegóły
- Małgorzata Bączar
W dniach 18 i 19 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku odbyły się zawody powiatowe drużynowej Licealiady w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Krzyśko kl. 2 FM, Sylwia Wrosz kl. 2 FM, Klaudia Gratkowska kl. 1 FW, Sebastian Kucharski kl. 2 W, Krystian Tymcio kl. 3 Tf i Kamil Jagieła kl. 3 TF. Dziewczęta zajęły IV miejsce natomiast chłopcy V.
Czytaj więcej: Powiatowa drużynowa Licealiada w tenisie stołowym
- Szczegóły
- Aneta Zaleska
PRZEWODNICZĄCA:
KAROLINA SZCZEPEK KLASA IIITF 116 głosów
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ:
KONRAD FEDAK KLASA IIITZ 90 głosów
SKARBNIK:
SZYMON KORUC KLASA ITF 86 głosów
SEKRETARZ:
KAMILA KRZYŚKO KLASA II FM
CZŁONKOWIE:
KATARZYNA ROGÓRZ KLASA II TF 78 głosów
MARCELINA MICHALSKA KLASA II TF 76 głosów
- Szczegóły
- Aneta Zaleska
Uczennica klasy III TF – Aleksandra Wojtoń – w dniu 18 listopada 2015 r. odebrała przyznane stypendium przez Prezesa Rady Ministrów z rąk wojewody podkarpackiego – Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej – i kuratora oświaty – Jacka Wojtasa – podczas uroczystości, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Za wyniki w minionym roku szkolnym 2014/2015 Prezes Rady Ministrów przyznał 217 stypendiówdla podkarpackich uczniów. Stypendium przyznawane jest uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Ola serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych doskonałych wyników w nauce.
- Szczegóły
- Grzegorz B
Tematyka spotkania: Wyniki nauczania i frekwencji.
W ramach spotkania z rodzicami odbędzie się pedagogizacja na temat : Współpraca z rodzicami w zakresie zapewniania bezpieczeństwa uczniów.
Spotkania z wychowawcami zgodnie z poniższym harmonogramem:
I tura spotkań – godz. 16.00
Sala | 101 | 106 | 108 | 201 | 202 | 205 | 207 | 208 |
klasa | 1Fw | 4Tż | 4Tuf | 3Tz | 1W | 3Tf | 1Tf | 3W |
II tura spotkań - godz. 16. 45
Sala | 101 | 106 | 108 | 201 | 202 | 205 | 207 | 208 |
klasa | 3F | 2Tf | 2Tz | 4Tf | 2W | 4Tr | 2W | 2FM |
- Szczegóły
- Beata Dydek
Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Carving w krajach azjatyckich znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się on z Tajlandii. Carving jest tradycyjnym elementem tajskiego święta Loy Krathong i jest uznawany za dziedzictwo narodowe Tajlandii.
Na początku XX I wieku carving stał się popularny także w innych częściach świata również w Europie. Dziś carving jest także dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy
Efektownie wyrzeźbione owoce i warzywa zaskakują kunsztem i precyzją, a jednocześnie przyciągają wzrok kształtem i wielobarwną grą kolorów natury.
Dnia 13.11.2015 r. jedenaście osób z klasy II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w I części szkolenia carvingowego zorganizowanego
w naszej szkole. Uczestnicy pod nadzorem profesjonalisty Pana Dariusza Ślusarczyka wykonywali rzeźby z rzodkiewek, cukini, rzodkwi, papryki i kapusty pekińskiej z których później stworzyli ciekawe kompozycje kwiatowe.
Efekty ich zmagań prezentujemy na poniższych zdjęciach.
- Szczegóły
- Aneta Zaleska
,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej. Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach tego ważnego dla nas święta. Swoją obecnością uczniowie godnie uczcili pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość.
- Szczegóły
- Szechyńska Maria
Uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się 10 listopada 2015 roku w formie słowno-muzycznej. Został przygotowany i przedstawiony przez uczniów klas I TŻ, II TŻ, II TF, III TŻ, IV TF, oraz IV TR pod kierunkiem Pani Aliny Dulęby, Małgorzaty Polańskiej i Marii Szechyńskiej.
Czytaj więcej: Uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległośc
Podkategorie
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec