• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
   

Wyniki egzaminów maturalnych można odbierać od dnia 4 lipca 2019 r. od godz. 8.00.

w gabinecie wicedyrektora szkoły.

Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym należy złożyć  do 11 lipca 2019 r.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku  informuje, że uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 19.06.2019r. (środa) o godz. 10.30. na sali gimnastycznej

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odprawiona zostanie w dniu 19.06.2019  r.  o godz. 8.00   w kościele  pw. Chrystusa Króla

Spotkania z wychowawcami  odbędą się  po zakończeniu  ogólnej części  uroczystości zgodnie  z poniższym przydziałem: 

 

Sala

01

03

1

2

3

5

101

103

klasa

2TBG

3A

1A

1Tz

3TF

2W

2FW

1W

 

Sala

102

105

106

108

201

202

203

207

208

SK

klasa

2A

3FW

2 TF

3W

2Tz

3TZ

1FW

1Tf

3TBG

1TBG

konkur moj dom marzena ZS5W Zespole Szkół NR 5 w Sanoku odbył się konkurs na prezentację multimedialną „MÓJ DOM – TU MIESZKAM”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy na temat rodzinnej miejscowości, a w szczególności historii terenu oraz sławnych mieszkańców, którzy urodzili się  w jego granicach. Konkurs przyczynił się do rozwijania wśród kształconej młodzieży przywiązania do rodzinnego miejsca i Podkarpacia. Wyniki konkursu: I miejsce – Martyna Śnieżek z klasy I TF, II miejsce – Daria Burnat z klasy I TZ, III miejsce  –  Barbara Stachowicz z klasy I TF

marzena konk1W Zespole Szkół NR 5 w Sanoku odbył się konkurs plastyczny BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W KSZTAŁCONYM ZAWODZIE. Uczestnikami konkursu byli uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zwiększenie świadomości wśród kształconej młodzieży dotyczącej zagrożeń jakie występują na stanowisku pracy. Poprzez udział w konkursie uczniowie zrozumieli, że ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznej i higienicznej pracy. Znajomość zasad BHP znacznie  przyczynia się do zmniejszonej liczby wypadków na stanowisku pracy. Wyniki konkursu: I miejsce – Martyna Śnieżek z klasy I TF, II miejsce – Karolina Bajorek z klasy I TF, III miejsce – Dominika Śnieżek z klasy I TF.

63605569 2245649278859891 2064439695122628608 oW środę 05.06.2019r. w naszej szkole odbyło się zorganizowanych w ramach programu: Irlandzkie praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku źródłem aktywności na rynku pracy nr 2018-1-PL01-KA102-049899 realizowanego w ramach projektu pn. Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+

Konkursy skierowane były do uczniów klas III gimnazjum oraz klas IV-VII szkoły podstawowej. W uroczystości udział wzięli zarówno uczestnicy z poszczególnych szkół jak i ich opiekunowie. Pani Dyrektor ZS nr 5 przywitała gości oraz przedstawiła główne założenia projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+" Następnie wręczono dyplomy i nagrody a potem nastąpiła część konsumpcyjna, w czasie której można było poczęstować się potrawami zarówno na słodko jak i na wytrawnie. Kolorystyka dań i wystroju stołu nawiązywała oczywiście do kolorów Irlandii.

Tematem pierwszego konkursu kulinarno- fotograficznego były „ Kolory i smaki Irlandii”. Oto wyniki:
I miejsce
• Maya Dżugan- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
II miejsce
• Konstancja Iwańczyk- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sanoku
III miejsce
• Anna Pietrzak - Szkoła Podstawowa w Załużu

Pozostali uczestnicy:
• Sandra Chytła - Szkoła Podstawowa w Trepczy
• Patrycja Ćwian - Szkoła Podstawowa w Trepczy
• Kinga Harłacz - Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej

Temat drugiego konkursu to „ Projekt fryzury inspirowany pejzażami, obiektami budowlanymi, kulturą i sztuką Irlandii”

Wyniki konkursu:

Kategoria młodsza
I miejsce
•Sara Niemczyk- Szkoła Podstawowa w Porażu

Kategoria starsza
I miejsce
•Amelia Frydryk- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
II miejsce
•Natalia Kusion- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
III miejsce
•Konstancja Iwańczyk- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sanoku

Serdecznie gratulujemy autorkom prac konkursowych, które wyróżniały się dużą pomysłowością, oryginalnością oraz wyczuciem stylu i estetyki. Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy w przyszłości do naszej szkoły.

Dzień sportu Zespół Szkół nr 5 w Sanoku31 maja w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbyły się rozgrywki sportowe. Młodzież miała możliwość rywalizowania w turnieju piłki nożnej halowej, w którym zwyciężyła klasa 3A. W konkursie celności rzutów do kosza najlepszy był Mariusz Michalski z kl.3A, w hula-hop zwyciężyła Gabriela Chorążak z kl. 3 TZ, a w wyciskaniu sztangi leżąc Szymon Bar z kl.3A. Wszyscy zawodnicy oraz kibicujący im koledzy i nauczyciele miło spędzili czas. 

IMG 0638"FINAŁ KONKURSU ”NAJLEPSZY UCZEŃ W ZAWODZIE SPRZEDAWCA” 10 maja 2019 r. odbył się finał szkolnego konkursu „NAJLEPSZY UCZEŃ W ZAWODZIE SPRZEDAWCA”. Tytuł szkolnego mistrza w zawodzie Sprzedawca i nagrodę główną zdobyła uczennica klasy III W Iwona Szmyd. Na kolejnych miejscach uplasowali się Cezary Łyko i Damian Kopczyk z tej samej klasy. Celem głównym konkursu było propagowanie szkolnictwa zawodowego, utrwalenie wiadomości z zakresu towaroznawstwa, organizacji sprzedaży, sprzedaży towarów, obsługi klienta i prowadzenia działalności handlowej, przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, kształtowanie postawy zawodowej rywalizacji oraz dążenie do bycia „mistrzem” w swoim zawodzie. Całość konkursu obejmowała dwa etapy - test wiedzy teoretycznej z zakresu sprzedaży oraz zadanie praktyczne dotyczące obliczania cen i obsługi kasy fiskalnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy wielu sukcesów w pracy i powodzenia na egzaminie zawodowym. Organizatorami konkursy były Małgorzata Lewek i Sylwia Lorenc.

Uwaga!

Zakończenie oraz ogłoszenie wyników konkursów:

„Kolory i smaki Irlandii”

oraz

„ Projekt fryzury inspirowanej pejzażami, obiektami budowlanymi, kulturą i sztuką Irlandii”

dla gimnazjalistów i klas 8  szkoły podstawowej

odbędzie się w dniu 05.06.2019 r. o godzinie 10.00

  w Zespole Szkół nr 5  w Sanoku, w sali nr 2

Zapraszamy uczestników wraz z opiekunami.

61645870 2224375590987260 9213241476018864128 o 2224375567653929Rok szkolny zbliża się ku końcowi .....dlatego na podsumowanie całorocznej pracy uczniowie 👸🔪🍴 klasy 3 i 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych ZS nr 5 w Sanoku, pod opieką Sabiny Dziuba, Beaty Dydek, przygotowali i podali rozmaite dania bankietowe 🍗🍡🍧🍰 🍲🍜d🍮🍲 . Były to potrawy wytrawne i na słodko, podane w elegancki sposób na szwedzkim stole. Przy pracy uczniom czynnie towarzyszyła i sprytnych rad udzielała Monika Lemko prowadząca bloga #MonikiSmakołyki https://www.facebook.com/monikismakolyki/ (a na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego). Uczennice klasy 1 pod opieką Kariny Bieganowskiej wsparły koleżanki przygotowując dekoracje z warzyw i zastawę stołową.

Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie  sesja czerwiec - lipiec 2019

POBIERZ

Infomracja dla zdających - 

POBIERZ

Rozpoczęcie - godz. 08.50

BOISKO TARTANOWE

Celność rzutów do kosza.

Skoki na dużej skakance indywidualne i drużynowe.

Hula hop.

Konkurs rzutu piłką lekarską w tył za głowę.

SALA GIMNASTYCZNA

Turniej piłki nożnej drużyn 4-osobowych.

 Bardzo prosimy wychowawców klas: 3A, 3 TZ, 2 TF, 2 TZ, 2 TBG, 2 W, 2 A, 2 FW, 1TF,

Zapraszamy do udziału i kibicowania wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy mają lekcje
w godzinach rozgrywek sportowych.

W dniu 31.05.2019 pierwsze 2 lekcje odbywają się zgodnie z planem.  Po zakończeniu rozgrywek uczniowie wracają na zajęcia lekcyjne.

20190516 114439W dniu 16 maja br. odbyła się po raz czwarty  Wojewódzka Olimpiada Niepełnosprawnych.  85 ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi zjechało się do Sanoka, by wziąć udział w sportowej rywalizacji. Olimpiada Niepełnosprawnych była połączona z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz jako wolontariusze wzięli w niej udział. Jak co roku spisali się na medal. Każdy z nich opiekował się powierzoną grupą osób biorących udział w zawodach. Na pożegnanie były uściski i nawet łzy wzruszenia. Mamy wspaniałą i wrażliwą młodzież. Wszystkim gorące podziękowania. Jesteście wspaniali!

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku