• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
   

DSC 0012W dniu 26 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole Wewnątrzszkolny Konkurs Fryzjerski o temacie przewodnim „Współczesne strzyżenie męskie” oraz pokaz barberski. 

Cele konkursu:

     

-          rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań w dziedzinie fryzjerstwa,

-          konfrontacja umiejętności zawodowych,

-          rozwijanie kreatywności zawodowej wśród młodzieży z klas fryzjerskich,

-          prezentacja umiejętności fryzjerskich,

-          możliwość zaprezentowania się uczniów na lokalnym rynku pracy.

W zmaganiach udział wzięło 12 uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz fryzjer. Zawodnicy w ciągu 60 minut wykonywali strzyżenie męskie na modelu, zgodnie z tematem przewodnim konkursu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Sędziowska w składzie:

Przewodniczący Komisji – mgr Celina Lula,

Członkowie Komisji – Daniel Gilner, Michał Durbajło, Brajan Demkowicz        

                        

Kryteria oceny:

 • Artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury.
 • Zgodność fryzury z tematem konkursu.
 • Dobór technik strzyżenia.
 • Estetyka strzyżenia.
 • Organizowanie stanowiska pracy z zachowaniem przepisów BHP, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska.

Wyniki konkursu:

I miejsce –Klaudia Wojtowicz ( kl. IV TF )

II miejsce – Marzena Kotlarczyk ( kl. III FW )

III miejsce – Kamila Szwyd ( kl. III FW )

Wyróżnienie: Joanna Kwiatkowska ( kl. II FW )

Pozostali uczestnicy konkursu:

Paulina Mołczan( kl. III FW ), Klaudia Zaleska( kl.III FW), Anna Sabat( kl. III FW), Klaudyna Korwacz ( kl. III TF ), Paulina Roczniak (kl.III TF), Patryk Zarycki(kl. III TF), Kamila Marusia (kl.II TF), Klaudia Jędrzejec (kl. II FW).

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą kreatywnością oraz wysokimi umiejętnościami fryzjerskimi. Fundatorami nagród dla najlepszych uczestników konkursu byli:

 • SALON BARBERSKI- LUCJANS BARBER SHOP z Gliwic
 • Pan BRAJAN DEMKOWICZ(absolwent ZSnr5 w Sanoku)- właściciel salonu barberskiego

w Sanoku

 • AFK- Hurtownia Artykułów Fryzjersko- Kosmetycznych z Gorlic

Wśród zaproszonych gości byli między innymiP. Józef Hajduk – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych
w Sanoku oraz przedstawiciele sanockich pracodawców a także przedstawiciele sponsorów konkursu.

Dyrektor szkoły P. Elżbieta Kokoszka pogratulowała laureatom konkursu wysokich umiejętności fryzjerskich oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu oraz wręczeniu nagród wszyscy goście oraz młodzież z klas fryzjerskich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w pokazie umiejętności barberskich.

Pokaz przeprowadzony był przez Daniela Gilnera oraz Michała Durbajło, wykwalifikowanych barberów
z salonu Lucjans Barber shop z Gliwic. Daniel Gilner jest absolwentem naszej szkoły, który od dwóch lat pracuje w tym znanym salonie w Gliwicach. W czasie nauki w ZSnr 5 w Sanoku odbywał praktykę w salonie fryzjerskim „Apogeum” u P. Agnieszki Firlus. Młodzi barberzy zaprezentowali najbardziej znane techniki strzyżenia i pielęgnacji włosów oraz zarostu twarzy mężczyzn. Pokaz uzupełniały ciekawe opowieści o historii zawodu barberskiego oraz prezentacja najlepszych na rynku polskim kosmetyków i narzędzi barberskich. Modelami do zabiegów barberskich byli uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły. Mamy nadzieję, iż zarówno zmagania konkursowe jak i pokaz umiejętności barberskich przyczyni się do dalszego rozwijania uzdolnień, zainteresowań i kreatywności zawodowej wśród uczniów a także pozwoli na jeszcze bardziej efektywną współpracę szkoły i środowiska sanockich pracodawców.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku