'', ... 600 lat minęło a górą wciąż Jagiełło, jeszcze nie na złom, jeszcze uderzymy jak stalowy grom ... ''.

     Fragment utworu ''Niezłomni'' Czystych jak łza z okazji jubileuszu 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem jest nadal aktualny w przypadku naszych chłopaków a ich udział w paradzie i zachowanie podczas całej imprezy zasługuje na pochwałę (to swoiste zwycięstwo).

     Już po raz dziesiąty odbyła się DSC 0216. W tym roku 26.04.18 w kroplach deszczu.

Wzięły w niej udział reprezentacje wszystkich typów szkół z terenu powiatu, między innymi nasza szkoła również.

     Zadaniem grupy było zaprezentowanie poprzez ubiór (przebranie) ważnego zdarzenia z dziejów Polski. Prezentacja była połączonaz konkursem, w którym I miejsce zajęło II LO w Sanoku. Nasza szkoła jak i wszystkie inne uczestniczące w paradzie dostała wyróżnienie za udział i bon o wartości 200 zł. z przeznaczeniem dla młodzieży. Tak też się stało.

Reprezentańci Zespołu Szkół Nr 5 uczniowie klas 1 TBG i 2 TBG na czele z wyróżniającym się królem Władysławem Jagiełło vel Wiktorem Mikołajczakiem godnie reprezentowali naszą szkołę.

                                                                              

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku