• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
   

20190311 094324W dniu 11 marca br. kadra 9-8 Hufca Pracy przy współpracy nauczycieli z Zespołu Szkół nr 5 zorganizowała Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 9-8 HP w Sanoku. Spotkanie sześciu drużyn odbyło się na hali sportowej naszej szkoły.

Celem rozgrywek było wyłonienie 7 najlepszych uczestników, którzy drużynowo będą reprezentować hufiec, na Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Krośnie.

Uczestnicy biorący udział w rozgrywkach, zgodnie przyznają, że piłka nożna to ich pasja i towarzyszy im od dziecka, a treningi, turnieje sprawiają im radość. Sport to inwestycja, która nie tylko poprawia zdrowie i kondycję. Kształtuje charakter i buduje poczucie własnej wartości. Podczas turnieju zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Sędziowie w składzie: p. Daniel Niemczyk, p. Małgorzata Bączar,
p. Renata Grześków oraz p. Krzysztof Salamak oceniali również indywidualnie działania każdego zawodnika, czego efektem jest pełny skład drużyny na turniej wojewódzki.

Uczestnicy reprezentowali swoje klasy oraz Zespół Szkół Technicznych
i Artystycznych w Lesku. Puchar Komendanta otrzymała drużyna z klasy II W ( w składzie Mateusz Nitka, Jakub Kostka, Paweł Pytlowany, Rafał Sobolak, Piotr Jedynak i Szymon Hyleński), drugie miejsce wywalczyła drużyna I W natomiast trzecie miejsce przypadło III W.  Przyznano również dwie nagrody specjalne dla Norberta Boka kl.1 W jako najlepszego bramkarza turnieju oraz dla Ksawerego Krupy k. 1 W- najlepszego zawodnika.

Młodzież pokazała bardzo dobry styl i wysoki poziom gry zespołowej. Tego typu zawody sprzyjają w nawiązaniu dobrych stosunków z innymi, współpracy w grupie, rozwijają poczucie koleżeństwa. Uczą zasad gry fair play oraz szacunku do przeciwnika.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku