42 marca br. odbyły się w Rzeszowie eliminacje okręgowe XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Cielecki i Kacper Czernich (2TB) oraz Łukasz Malec (1TB). Mimo tego, że nasi uczniowie są na początku edukacji zawodowej (musieli się zmierzyć ze starszymi kolegami z trzecich i czwartych klas), wypadli w zawodach bardzo przyzwoicie. Łukasz był jedynym pierwszoklasistą na rzeszowskich eliminacjach. W całej Polsce brało udział w zawodach tylko 5 uczniów z 1 klasy – Łukasz wśród nich uplasował się na 2 miejscu. Drugoklasistów w Rzeszowie było 11 – wśród nich Oskar był trzeci, a Kacper szósty. W skali kraju na 71 uczestników z drugich klas, Oskar zajął 33 miejsce, a Kacper – 45. Nasi uczniowie pozostawili w pokonanym polu wielu kolegów ze starszych klas. Podstawowym celem tegorocznego uczestnictwa było zaznajomienie się z olimpiadą. Jak się okazało „diabeł nie jest taki straszny jak go malują” – zawody przypadły naszym uczniom do gustu. Wyrazili oni chęć do startu w przyszłym roku. Żeby mieć szansę w kolejnej edycji olimpiady, profesor Krzysztof Hydzik już od 15 marca zaczął prowadzić zajęcia przygotowawcze. W ich ramach uczniowie mają wykłady teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z rozwiązywania zadań z poprzednich edycji olimpiady. W tym roku, aby awansować na etap centralny, należało zgromadzić 41,5pkt

      Przy odpowiednim zaangażowaniu uczniów uważam, że jest realna szansa, aby w przyszłym roku uzyskać awans do finału centralnego. Po raz pierwszy w historii olimpiady odbędzie się on na naszym terenie – w Rzeszowie. Jest, o co walczyć – finaliści etapu centralnego (trzeba zdobyć minimum 40% punktów) są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz mają wstęp na wyższą uczelnię bez postępowania kwalifikacyjnego!!!

      Zajęcia przygotowawcze do olimpiady są dostępne dla wszystkich uczniów – zapraszam chętnych.

mgr inż. Krzysztof Hydzik

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku