• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
   
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//szkola_pliki_2018_19/olimpiada_budowlana

Warning: imagejpeg(/home/karpaty24tv/ftp/zs5sanok.pl/cache/jw_sig/jw_sig_cache_4b6fe9985e_1_kacper.jpg): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/karpaty24tv/ftp/zs5sanok.pl/plugins/content/jw_sig/jw_sig/includes/helper.php on line 135

    42 marca br. odbyły się w Rzeszowie eliminacje okręgowe XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Cielecki i Kacper Czernich (2TB) oraz Łukasz Malec (1TB). Mimo tego, że nasi uczniowie są na początku edukacji zawodowej (musieli się zmierzyć ze starszymi kolegami z trzecich i czwartych klas), wypadli w zawodach bardzo przyzwoicie. Łukasz był jedynym pierwszoklasistą na rzeszowskich eliminacjach. W całej Polsce brało udział w zawodach tylko 5 uczniów z 1 klasy – Łukasz wśród nich uplasował się na 2 miejscu. Drugoklasistów w Rzeszowie było 11 – wśród nich Oskar był trzeci, a Kacper szósty. W skali kraju na 71 uczestników z drugich klas, Oskar zajął 33 miejsce, a Kacper – 45. Nasi uczniowie pozostawili w pokonanym polu wielu kolegów ze starszych klas. Podstawowym celem tegorocznego uczestnictwa było zaznajomienie się z olimpiadą. Jak się okazało „diabeł nie jest taki straszny jak go malują” – zawody przypadły naszym uczniom do gustu. Wyrazili oni chęć do startu w przyszłym roku. Żeby mieć szansę w kolejnej edycji olimpiady, profesor Krzysztof Hydzik już od 15 marca zaczął prowadzić zajęcia przygotowawcze. W ich ramach uczniowie mają wykłady teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z rozwiązywania zadań z poprzednich edycji olimpiady. W tym roku, aby awansować na etap centralny, należało zgromadzić 41,5pkt

      Przy odpowiednim zaangażowaniu uczniów uważam, że jest realna szansa, aby w przyszłym roku uzyskać awans do finału centralnego. Po raz pierwszy w historii olimpiady odbędzie się on na naszym terenie – w Rzeszowie. Jest, o co walczyć – finaliści etapu centralnego (trzeba zdobyć minimum 40% punktów) są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz mają wstęp na wyższą uczelnię bez postępowania kwalifikacyjnego!!!

      Zajęcia przygotowawcze do olimpiady są dostępne dla wszystkich uczniów – zapraszam chętnych.

mgr inż. Krzysztof Hydzik

{gallery}/szkola_pliki_2018_19/olimpiada_budowlana{/gallery}

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku