• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
   

1W szkole odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej już edycji konkursu „Miejsce na mapie”. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych, polegał na opracowaniu prezentacji multimedialnej. Celem rywalizacji było rozwijanie uczniowskich zainteresowań w zakresie wiedzy o środowisku lokalnym oraz promocja szkoły i zawodu „technik geodeta”. Wpłynęło 15 prac ze szkół w Besku, Długiem, Komańczy, Lesku, Pakoszówce,  Sanoku /SP8 i SP9/, Strachocinie, Tarnawie Dolnej i Zarszynie.

W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu wraz z opiekunami,  Dyrektor Szkoły- p. Elżbieta Kokoszka oraz organizujący konkurs nauczyciele geodezyjnych przedmiotów zawodowych. Dyrektor ZS Nr 5 dziękując gościom za zainteresowanie Szkołą i konkursem, podkreśliła wyrównany poziom konkursu, pogratulowała laureatom dużych umiejętności w przekazywaniu wiedzy  o środowisku lokalnym życząc jednocześnie dalszych sukcesów w nauce. Zdjęcia na FB szkoły- facebook.com/zs5sanokpl/

Zgodnie z regulaminem, przy wyłanianiu laureatów uwzględniono umiejętność kompozycji prezentacji, jakość wykonania i oryginalność opracowania. Ostatecznie ustalona została następująca kolejność: dwa pierwsze miejsca dla Darii Semenowicz, SP w Besku, opiekun- p. Adam Rossmanith i dla Dominika Woźniczyszyna, SP w Strachocinie, opiekun- p. Grzegorz Klimkowski. Drugie miejsce Izabela Podgórska z SP w Lesku,  opiekun p. Elżbieta Mądry. Przyznano również dwa równorzędne trzecie miejsca dla Martiny Olszowskiej, SP w Lesku, Marietty Pisuli, SP w Pakoszówce, opiekun- p. Grzegorz Klimkowski. Wyróżnienia przyznano Jakubowi Kurylakowi, SP  w Tarnawie Dolnej, opiekun p. Jarosław Bochnak, Mikołajowi_Wanke - SP Nr 9 w Sanoku, opiekun p. Iwona Mermer, Amelii Włodarek- SP w Komańczy, opiekun p. Edwarda Myrdak i Zuzannie_Wdowiak, SP Nr 8 w Sanoku, opiekun p. Aneta Pelc.

Wręczone zostały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe- tablety, powerbanki, słuchawki.  Podziękowania i drobne upominki- za inspirację i pomoc merytoryczną zostały również skierowane do nauczycieli-opiekunów laureatów.

 Cała uroczystość odbywała się przy pięknie nakrytym i zastawionym stole. Efektownie wyglądająca zastawa została przygotowany przy udziale uczniów szkolnej pracowni gastronomicznej pod kierunkiem p. Kariny Bieganowskiej. Głównym autorem kulinarnych atrakcji była jednak p. Monika Lemko- pasjonatka sztuki kulinarnej, autorka znanego już bloga https://monikismakolyki.blogspot.com/

Serwowano m. in. pyszną pizzę wypiekaną w specjalnym piecu- jednym z nowych nabytków szkolnej pracowni.

Sponsorami konkursu byli absolwenci szkoły w zawodzie „technik geodeta”. Konkurs zorganizowali nauczyciele zawodu Małgorzata Dusza, Bożena Prodziewicz i Mirosław Prodziewicz. 

1

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku