63605569 2245649278859891 2064439695122628608 oW środę 05.06.2019r. w naszej szkole odbyło się zorganizowanych w ramach programu: Irlandzkie praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku źródłem aktywności na rynku pracy nr 2018-1-PL01-KA102-049899 realizowanego w ramach projektu pn. Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+

Konkursy skierowane były do uczniów klas III gimnazjum oraz klas IV-VII szkoły podstawowej. W uroczystości udział wzięli zarówno uczestnicy z poszczególnych szkół jak i ich opiekunowie. Pani Dyrektor ZS nr 5 przywitała gości oraz przedstawiła główne założenia projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+" Następnie wręczono dyplomy i nagrody a potem nastąpiła część konsumpcyjna, w czasie której można było poczęstować się potrawami zarówno na słodko jak i na wytrawnie. Kolorystyka dań i wystroju stołu nawiązywała oczywiście do kolorów Irlandii.

Tematem pierwszego konkursu kulinarno- fotograficznego były „ Kolory i smaki Irlandii”. Oto wyniki:
I miejsce
• Maya Dżugan- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
II miejsce
• Konstancja Iwańczyk- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sanoku
III miejsce
• Anna Pietrzak - Szkoła Podstawowa w Załużu

Pozostali uczestnicy:
• Sandra Chytła - Szkoła Podstawowa w Trepczy
• Patrycja Ćwian - Szkoła Podstawowa w Trepczy
• Kinga Harłacz - Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej

Temat drugiego konkursu to „ Projekt fryzury inspirowany pejzażami, obiektami budowlanymi, kulturą i sztuką Irlandii”

Wyniki konkursu:

Kategoria młodsza
I miejsce
•Sara Niemczyk- Szkoła Podstawowa w Porażu

Kategoria starsza
I miejsce
•Amelia Frydryk- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
II miejsce
•Natalia Kusion- Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
III miejsce
•Konstancja Iwańczyk- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sanoku

Serdecznie gratulujemy autorkom prac konkursowych, które wyróżniały się dużą pomysłowością, oryginalnością oraz wyczuciem stylu i estetyki. Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy w przyszłości do naszej szkoły.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku