sggSzkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) – 2019/2020 ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży.

Zadaniem zespołów jest oczywiście pomnożenie posiadanych środków. SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania opisane w przystępnej formie, to także praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie – dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych, pieniędzy w przyszłości.

SIGG podzielona jest na trzy części:

  • • I etap Gry: 4 listopada 2019 - 10 stycznia 2020
  • • II etap Gry: 25 lutego - 26 marca 2020
  • • Finał SIGG w Sali Notowań GPW: 16 kwietnia 2020

 KURS E-LEARNINGOWY:  21 października 2019 - 11 stycznia 2020

Zapisy u p. Małgorzaty Lewek , sala 01 (do 10 października)

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku