71870905 1116388245218998 8243263390420566016 nCzołem!

           Dowiedz się kim jesteśmy i jak zostać jednym z nas.

9.10.2019r. Uczniowie naszej szkoły  z klas 4TF, 4TZ,4TBG,3TZ,3TF,3TBG mieli przyjemność gościć żołnierzy  3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej  im. płk Łukasza Cieplińskiego ps ,,Pług" Przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej  podlegających pod 35 Batalion Lekkiej Piechoty w Sanoku byli:  porucznik  Maciej Cyparski oraz szeregowy  Krystian Tracz. Pan porucznik wytłumaczył uczniom, że głównym celem żołnierza WOT jest wspieranie lokalnej społeczności a hasłem tej formacji: „Zawsze gotowi, zawsze blisko“. Ludzie, którzy podjęli służbę w WOT, to ludzie młodzi, w większości z wykształceniem wyższym lub studiujący i silnie zmotywowani. por. Cyparski opowiedział młodzieży krok po kroku jak zostać Terytorialsem i wstąpić w szeregi WOT.  Wygłoszona prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, padło wiele ciekawych pytań, co przerodziło się w żywą dyskusję.

Spotkanie zaciekawiło uczniów, pokazało im nowe perspektywy rozwoju oraz chęć niesienia pomocy swojej lokalności społecznej.

                                                                                           

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku