DSC 0041Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona przede wszystkim przypomnieć tamte trudne czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty i zapalamy znicze pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten jest wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

W trakcie akademii można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne wykonane przez uczennicę klasy 4 TF Julię Stach. Natomiast projekt plakatu GLORIA VICTIS przygotowała Liliana Żywicka (2TZ). Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w części artystycznej (Aleksandra Kędzior, Wiktoria Kot, Aleksandra Hertig, Julia Pihut, Joanna Galicka, Magdalena Pałys i Kamil Rakoczy) oraz zajęli się stroną techniczną akademii (Michał Niemiec i Radosław Izdebski).

Akademię z okazji Święta Niepodległości przygotowały panie: Agnieszka Jakobik, Helena Stasicka- Saramak, Maria Szechyńska i Lucyna Żak.

Zdjęcia II TZ - Technik fotografii i multimediów: Daria Burnat, Radosław Izdebski

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku