konk fryz     W dniu 30 października 2019r. w Zespole Szkół nr 5 odbył się Szkolny Konkurs Fryzjerski ,,Jesienne inspiracje w projekcie fryzury zgodnym ze wskazanym typem urody kolorystycznej’’. Brały w nim udział uczennice kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Uczestniczki miały za zadanie wykonać projekt fryzury damskiej wykazując się umiejętnością  jej doboru do kształtu twarzy, typu sylwetki, a przede wszystkim stworzyć wizerunek kobiety zgodny z typem urody kolorystycznej charakterystycznej dla jesieni. Ocenie podlegały wyżej wymienione aspekty, technika oraz materiały, z których wykonane zostały elementy fryzury i kreacji postaci. Bogactwo jesieni: wielobarwne liście, trawy o rozmaitych kształtach i kolorach, fragmenty szyszek, żołędzi, kasztanów itp. pozwoliły uzyskać nieprzeciętne efekty kształtu i koloru. Uczennice, które wykazały w swoich projektach spójność fryzury i kreacji, wykorzystały w/w dary natury - uzyskały zadziwiające efekty plastyczne. Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace następujących osób: Kamili Marusi (miejsce I), Pauliny Zajdel (miejsce II), Justyny Kafary (miejsce III). Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku