IMG 20191219 110803 Ozdoby stanowią bardzo istotny element każdego typu fryzury: dziennej, koktajlowej, wieczorowej czy okolicznościowej. Pozwalają bowiem one zidentyfikować rodzaj i styl uczesania oraz nadać mu odpowiedniego charakteru. Jedni preferują bardzo delikatne, nieznacznie zaakcentowane drobne elementy  dodatku tworzącego  integralną część kompozycji fryzjerskiej, drudzy wolą bardziej zdecydowane formy i kolory. Każdy styl i typ fryzury naznaczony jest innymi cechami, a co za tym idzie wymaga również specyficznej ozdoby, która dobierana jest też ze względu na charakter danej osoby, temperament,
a przede wszystkim  jej preferencje.

Uczniowie klas fryzjerskich miały za zadanie wykonać dodatki  fryzjerskie będące jednocześnie ozdobą dla fryzur czesanych w okresie nieubłagalnie zbliżającego się karnawału. Fryzury karnawałowe charakteryzujące się dużą różnorodnością stylu, niejednokrotnie odważnymi rozwiązaniami dającymi zauważyć się nie tylko w formie ale i kolorze – wymagają charakterystycznych dodatków. Uczennice wykonały zdobienia dla uczesań karnawałowych tworząc m.in.: różnobarwne wstążki i  kokardy, kwiaty wykonane  z materiału i papieru w czerwonych, złotych i  czarnych odcieniach z dodatkiem brokatu, spinki zdobione piórami, opaski dekorowane cyrkoniami, kryształkami lub złotymi i srebrnymi kokardkami, różnobarwne kapelusiki.

Uczennice klasy  IV TF ponadto uczesały swoje modelki w stylu karnawałowym upiększając fryzury wykonanymi przez siebie dodatkami. Tworzyły one spójne koki, misterne plecionki, loki i fale – kompozycje charakterystyczne dla okresu zabaw i balów karnawałowych.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy multimedialnej: ,,Ozdoby do włosów we fryzurach karnawałowych’’, których wykonawcami są uczniowie klas: I TFN oraz IV TF kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich.