IMG 3864W dniu 10 marca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 9-8 Hufca Pracy w Sanoku zorganizowany przez kadrę wychowawczą hufca oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Celem zawodów była popularyzacja gry w piłkę nożną, integracja młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez współzawodnictwo.

Do turnieju zgłosiło się aż 14 drużyn, w tym kilka drużyn złożonych z  uczestników 9-8 Hufca Pracy w Sanoku. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach po 7 zespołów, na zasadzie każdy z każdym. Ze względu na dużą ilość zespołów mecze trwały 5 minut. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do finałów. Zawodnicy podczas zmagań wykazali się dużym zaangażowaniem oraz wysokim poziomem umiejętności piłkarskich. Wszystkie mecze rozgrywane były z zachowaniem zasady fair-play, choć nie brakowało zaciętości, fauli i walki o każdy centymetr boiska. Najlepsze zespoły turnieju oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk komendanta 9-8 Hufca Pracy w Sanoku p. Tomasza Nazara puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Tyczka z klasy 3 FW, a najlepszym bramkarzem Norbert Bok z klasy 2 W.

Turniej o Puchar Komendanta pozwala na wyłonienie drużyny reprezentującą hufiec w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej drużyn OHP.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce:

Bartek Gaworecki kl. 3 FW, Dawid Tyczka kl. 3 FW, Damian Tchórz kl. 3 TB, Dominik Kot kl. 3 TB, Grzegorz Gibała kl. 3 TB, Adrian Szczygielski kl. 3 TB i Dawid Pocałuń kl. 3 TB.

II miejsce: Adrian Szulecki kl. 1 TBN, Michał Łabaj kl. 1 TBN, Mateusz Demkowicz kl. 1 TBN, Daniel Latocha kl. 1 TB, Karol Odrowąż kl. 1 TB i Jakub Brodzicki kl. 1 TB.

III miejsce:

Tomasz Jatczyszyn kl. 1TZ, Kacper Grad kl. 2 TB, Kamil Rakoczy kl. 2 TB i Maciej Pasławski kl. 2 TB.

Organizacja zawodów: Justyna Solon, Witold Koza, Tomasz Nazar, Daniel Niemczyk, Małgorzata Bączar, Ewa Bocoń i Renata Grześków.

Za oprawę fotograficzną dziękujemy Radkowi Izdebskiemu i Michałowi Niemcowi z kl. 2 TZ.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku