Druzyna z opiekunem   29 lutego br. odbyły się w Rzeszowie eliminacje okręgowe XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Cielecki i Kacper Czernich (3TB) oraz Łukasz Malec (2TB). W stawce 87 uczniów szkół budowlanych z Podkarpacia i Małopolski nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Łukasz – 13, Oskar – 34, Kacper – 38. W klasyfikacji drużynowej w stawce 22 szkół, ZS5 zajęło wysokie 7 miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty przez Łukasza. Wyprzedzili go tylko uczniowie ze starszych klas – siedmiu z IV i pięciu z III. W całej Polsce startowało w 12 okręgach 102 drugoklasistów. Łukasz w tej grupie zajął wysokie 10 miejsce! Do awansu do etapu centralnego zabrakło mu tylko 7 punktów. W poprzedniej edycji Olimpiady Budowlanej zajął on 55 miejsce (w stawce 76 uczniów), a drużynowo nasza szkoła uplasowała się na 14 miejscu. W obydwu edycjach OWiUB reprezentowali ZS5 ci sami uczniowie. Biorąc pod uwagę osiągnięty postęp oraz zaangażowanie w przygotowaniach do zawodów, można mieć nadzieję, że w przyszłym roku przynajmniej  Łukasz wywalczy awans do etapu centralnego zawodów. Jest o co walczyć, ponieważ uczestnik olimpiady centralnej zdobywa co najmniej tytuł finalisty, który uprawnia go do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz daje przepustkę na każdą uczelnię techniczną w Polsce. Ponadto zdobyta fachowa wiedza, wykraczająca znacznie poza program nauczania, zaowocuje w przyszłej pracy zawodowej absolwentów naszej szkoły.

Warunkiem osiągnięcia dobrego wyniku na olimpiadzie jest duże zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy. Serdecznie zapraszam ambitnych uczniów na zajęcie przygotowawcze do przyszłorocznej edycji olimpiady, które będę prowadził w swoim wolnym czasie i nieopłatnie. Do tej pory siedmioro moich wychowanków było uczestnikiem olimpiady centralnej i ukończyło studia wyższe.

mgr inż. Krzysztof  Hydzik

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku