zdjecieDnia 11 marca 2020r. odbył się Konkurs Fryzjerski ,, Od starożytności po wiek XX – rozwój sztuki fryzjerskiej na przestrzeni wieków’’. Brali w nim udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich i mieli za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu zmian zachodzących na przestrzeni wieków w dziedzinie fryzjerstwa dotyczących między innymi: rozwoju rzemiosła fryzjerskiego, technologii fryzjerskiej, licznych odkryć narzędzi
i preparatów chemicznych, przemian w zakresie form i  kolorów, postaci mających nieoceniony wpływ na zmiany zachodzące w branży związanej z wyglądem człowieka. W ciągu 90 minut uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania: od testu wielokrotnego wyboru, poprzez tekst z uzupełnieniem luk, opis przedstawionych przykładowych fryzur damskich i męskich z podkreśleniem cech charakterystycznych dla danego okresu historycznego aż po wykonanie projektu dowolnej fryzury damskiej inspirowanej fryzurami minionych epok.

 Komisja sędziowska najwyżej oceniła posiadaną wiedzę z zakresu rozwoju sztuki fryzjerskiej we wskazanym okresie historycznym oraz umiejętności projektowania fryzur następujących osób: Wiktorii Kot – uczennicy kl. I TF (I miejsce), Joanny Indyk - uczennicy kl. I TF (II miejsce), Justyny Koczeń – uczennicy kl. I TFN (III miejsce). Uczestniczkom konkursu, które uzyskały najwyższe wyniki serdecznie gratulujemyi życzymy dalszych sukcesów.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku