2

9.09.2020 roku Biuro Kształcenia i Wychowania w Komendzie Głównej OHP
w Warszawie rozstrzygnęło konkurs na Absolwenta Roku OHP- 2020.

Co roku nagradzani są w nim uczestnicy, którzy podczas pobytu w Ochotniczych Hufcach Pracy osiągnęli dobre wyniki w nauce i podczas egzaminu, a także dali świadectwo aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych, charytatywnych, społeczno-samorządowych, zawodowych, sportowych, często uzyskując czołowe lokaty na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w różnych konkursach.

W tym Roku główną nagrodę i Tytuł Absolwenta Roku OHP w kategorii Szkoła Branżowa I stopnia przypadł Absolwentowi klasy 3 W, Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku oraz uczestnikowi 9-8 Hufca Pracy w Sanoku – Dawidowi Gurgaczowi.

Od 21.09.2020r do 24.09.2020r. Dawid brał udział w Uroczystościach Ochotniczych Hufców Pracy z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” oraz 50-lecia wydarzeń Grudnia ’70 w Gdańsku. Podczas obchodów zostały wręczone nagrody nagrodzonym w Konkursie Absolwent Roku OHP 2020. Dawid otrzymał nagrodę z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Komendanta Głównego OHP Bogdana Ścibuta o wartości 3500zł!

Gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej krótka informacja o Dawidzie.

Dawid ma dziewiętnaście lat i właśnie zakończył swoją przygodę ze Szkołą Branżową I stopnia w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku. Przygotowanie zawodowe odbywał w firmie Autosan Sp. z o.o. w zawodzie lakiernik. Słowo „nuda” jest mu obce, ponieważ nie ma na nią czasu. Ma mnóstwo pasji, które prężnie rozwijał w 9-8 HP w Sanoku. Jego największą jest RAP- pisanie własnych tekstów i nagrywanie ich w swoim małym domowym studiu. Swoje prace udostępnia w serwisie internetowym YouTube oraz miał okazję zaprezentować na licznych konkursach organizowanych przez OHP oraz przez lokalne jednostki samorządowe. Kolejnym zainteresowaniem Dawida jest rysunek, przede wszystkim rysowanie krajobrazów. Od jakiegoś czasu pasją Dawid jest również kolarstwo, któremu poświęca znaczną część swojego czasu wolnego. Swoją kolarką zwiedził już Podkarpacie i część województwa małopolskiego. Teraz planuje podróż do Zakopanego. Mimo, iż Dawid zakończył swoją naukę w szkole ciągle planuje się doszkalać. W sierpniu zakończył kurs – Spawacz metodą MAG 135 zorganizowany przez CEiPM w Krośnie. Chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych oferując swoją pomoc, uczestnicząc w zbiórkach oraz uświetniając m.in. Galę Wolontariatu swoim występem. Dawid podczas swojego uczestnictwa w 9-8 Hufcu Pracy
w Sanoku brał udział w licznych konkursach plastycznych, artystycznych, historycznych i sportowych zajmując wysokie lokaty. Jego największym osiągnięciem jest zdobycie pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „ 100-lecie Bitwy Warszawskiej”. Zwieńczeniem jego ciężkim pracy, determinacji, empatii i talentu jest przyznanie Dawidowi Tytułu Absolwenta Roku OHP 2020.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku