O17 października 18 dziewcząt z naszej szkoły wzięło udział we wspaniałym  wydarzeniu sportowym, którego organizatorem była Fundacja Otylii Jędrzejczak i Urząd Miasta Sanoka. Nasza grupa miała okazję spotkać się z Otylią Jędrzejczak (pływanie), Patrycją Czepiec, Eweliną Kobryń (piłka koszykowa), Anną Szafraniec (kolarstwo górskie).  Spotkanie z Mistrzyniami Świata i Europy oraz Olimpijkami odbyło się w hali sportowej Państwowej Uczelni im. J. Grodka w Sanoku. Celem imprezy było upowszechnianie aktywności ruchowej oraz ćwiczeń fizycznych, motywowanie młodzieży do samodzielnego podejmowania aktywności fizycznej i podnoszenia swojej sprawności. Dziewczęta miały okazję ćwiczyć wspólnie z Mistrzyniami, wykonując różne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała oraz z wykorzystaniem gum oporowych.

Po zakończonym wysiłku fizycznym był czas na rozmowy o pozytywnych wartościach, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu, pokonywaniu trudności życiowych, wychowaniu  i szlifowaniu charakteru poprzez sport. Była to solidna lekcja wiedzy oraz życiowych doświadczeń przekazana przez najlepsze polskie Mistrzynie Sportu!!

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku