DSC 033624 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Wybieram Polskie Eko sfinansowanego z Funduszy Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Warzyw i Owoców oraz Zbożowego.

W związku z panującą pandemią Covid-19 warsztaty odbyły się w formie zdalnej. W trakcie prezentacji audio oraz telekonferencji z Panią Agnieszką Wieczorek uczniowie zapoznali się z techniką wykrawania mięsa z półtuszy wieprzowej. Kolejnym etapem, było przygotowanie dań z mięsa wieprzowego i wołowego dostarczonego przez organizatorów na potrzeby warsztatów. Uczniowie mieli do dyspozycji również warzywa, owoce, kasze, oleje, przyprawy które pochodziły z ekologicznych upraw. Ważna była inwencja twórcza uczniów, którzy nie mieli do dyspozycji receptur lecz samodzielnie komponowali smaki dobierając do mięsa, warzywa, zboża, przyprawy. W pracowni pachniało, wrzało i działo się wiele a efekty tej całodziennej pracy można pooglądać na zdjęciach.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Polska Ekologia za możliwość wzięcia udziału w projekcie oraz Pani Agnieszce Wieczorek za pomoc przy zorganizowaniu warsztatów. Mamy nadzieję że jeszcze nie raz będziemy mieć możliwość razem współpracować.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku