art 120 października 2020r. uczniowie klas: II TF oraz II TFN brali udział w szkolnym konkursie fryzjerskim: Antoni Cierplikowski ,,Król Fryzjerów – Fryzjer Królów’’ – życie i dokonania w branży fryzjerskie. Mieli oni okazję sprawdzenia stopnia znajomości faktów z życia fryzjera a przede wszystkim jego dokonań w tej dziedzinie. Poza zadaniami sprawdzającymi w/w aspekty, uczniowie wykonali projekty fryzur damskich inspirowanych fryzurami stworzonymi przez Antoniego Cierplikowskiego - niekwestionowanego mistrza fryzjerstwa XIXw., z którego dziedzictwa korzystają współcześni fryzjerzy.

Konkurs odbył się w trakcie nauki zdalnej. Pierwsza część – zadania dotyczące życia i twórczości fryzjera - została przeprowadzona dzięki zastosowaniu aplikacji internetowej TestPortal umożliwiającej sprawdzenie wiedzy w określonym ograniczonym czasie, monitoring rozwiązujących oraz zapewniającej wiarygodność wyników poprzez wprowadzenie ostrzeżeń i blokad. Każdy uczestnik konkursu uzyskał do niej dostęp poprzez wprowadzenie tzw. indywidualnego kodu dostępu.

Komisja sędziowska najwyżej oceniła posiadaną wiedzę z zakresu życia i twórczości Antoniego Cierplikowskiego oraz umiejętności projektowania fryzur następujących osób: Joanny Indyk - uczennicy kl. II TF (I miejsce), Aleksandry Kędzior – uczennicy kl.II TF (II miejsce), Kamili Woźniak - uczennicy kl. II TFN (III miejsce). Uczestniczkom konkursu, które uzyskały najwyższe wyniki serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku