• z1.jpg
  • z2.jpg
  • z3.jpg
   

         1 Nastrój Świąt Bożego Narodzenia udziela się już  wszystkim. Ulice udekorowane bożonarodzeniowymi iluminacjami, świąteczny wystrój wystaw sklepowych przykuwający wzrok zabieganych przechodniów,  cukiernie kuszące zapachem lukrowanych pierniczków
w kształcie choinek, gwiazd, reniferów, postaci Św. Mikołaja itp., melodie kolęd jeszcze nieśmiało rozbrzmiewające, a przede wszystkim karta kalendarza - przekonują nas najmocniej, że zimowe święta zbliżają się wielkimi krokami.

            Świątecznej magii ulegli również nasi zdolni, przyszli fryzjerzy tworząc piękne, nietypowe uczesania zdobione charakterystycznymi dodatkami: betlejemskimi gwiazdami, gałązkami świerka, jemioły, płatkami śniegu… Niektórzy z nich odwrócili  kilka
stron kalendarza więcej i uformowali uczesania karnawałowe, naznaczone dużą różnorodnością stylów, wzbogacone o wielobarwne wstążki i  kokardy, kwiaty  
w czerwonych, złotych i  czarnych odcieniach z dodatkiem brokatu, spinki zdobione piórami, opaski dekorowane cyrkoniami, kryształkami lub złotymi i srebrnymi kokardkami. Tworzyli oni spójne koki, misterne plecionki, loki i fale – kompozycje charakterystyczne dla czasu świąt  oraz okresu karnawałowych balów.

            Zapraszam do obejrzenia galerii fryzur zatytułowanej: ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia oraz czar karnawałowych zabaw ’’, która  stanowi zbiór 80 uczesań wykonanych w trakcie zdalnego nauczania przez uczniów następujących klas: 1 TF, 2 TF, 2 TFN, 2A, 2AN i 3A.

Pozwoli ona być może jeszcze mocniej odczuć magię Świąt Bożego Narodzenia oraz zatrzymać nieco dłużej czar karnawałowych chwil.

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku