1. na glowna stroneUczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz fryzjer  w trakcie zdalnego nauczania – na przełomie października i listopada - brali udział w projekcie edukacyjnym:
 ,, Fryzura na szczególną okazję – krok po kroku’’. Mieli oni za zadanie wykonać  uczesanie okolicznościowe: komunijne, ślubne, weselne, karnawałowe itp. w wybranym stylu, dobrać odpowiednie dodatki fryzjerskie oraz  makijaż stanowiący nieodzowny element każdej stylizacji fryzjerskiej. Dodatkowo młodzi fryzjerzy dokumentowali każdy etap tworzonej fryzury poprzez wykonywanie zdjęć lub krótkich filmików  opatrzonych  komentarzem, w którym opisane zostały m.in.: przygotowanie włosów przed wykonaniem planowanego uczesania, sposób formowania fryzury, uzasadnienie doboru formy i elementów uczesania ze względu na profil i kształt twarzy, wykorzystywany sprzęt fryzjerski oraz środki stylizujące. Uczestnicy projektu systematyzowali poszczególne fazy   swojej pracy  tworząc prezentacje multimedialne stanowiące niejako katalog  fryzur okolicznościowych, z którego można skorzystać w celu samodzielnego tworzenia podobnych uczesań.

Mając na uwadze bezpieczeństwo własne i innych w okresie panującej pandemii Covid-19 oraz obostrzenia z nią związane, uczniowie wybrali modelki i modelów spośród osób dzielących wspólne gospodarstwo domowe lub tworzyli stylizacje przy użyciu fryzjerskich główek treningowych. W trakcie tworzenia projektu przyszli fryzjerzy  konsultowali się na bieżąco z nauczycielem  dzięki wideokonferencji prowadzonych przy użyciu usługi  Microsoft Teams.

Należy zauważyć, iż uczestnikami projektu byli uczniowie najmłodszych klas: pierwszych
i drugich, a efekty ich pracy świadczą o niemałym  zaangażowaniu oraz nieprzeciętnych umiejętnościach w tworzeniu nietypowych stylizacji o dużym stopniu trudności. Dzięki takiej inicjatywie,  mieli oni okazję formować fryzury poza pracownią fryzjerską realizując wymagania wynikające z podstawy programowej oraz rozwijać  własne zainteresowania.

Zapraszam do obejrzenia galerii fryzur okolicznościowych, które stanowią rezultat długotrwałej pracy uczestników projektu edukacyjnego: ,,Fryzura na szczególną okazję  - krok po kroku’’.