maraton

Maraton odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia), od wielu lat również w naszej szkole. Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. Rezultaty Maratonu są widoczne OD RAZU  - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są OGROMNYM WSPARCIEM DLA BOHATERÓW I ICH BLISKICH – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłaliśmy ponad 6,5 miliona wiadomości!

W tym roku nie możemy zorganizować takiej akcji w szkole, ale możemy wziąć udział w akcji podpisując listy online. Wystarczy kilka kliknięć myszy.

W przedświątecznej gonitwie warto choć na chwilę zatrzymać się, by poznać wyjątkowe historie i w symboliczny sposób okazać pomoc.

Dokładne informacje o akcji i ludziach, których bronimy w tym roku i wzory listów znajdziecie na stronie https://maraton.amnesty.org.pl.

Zapraszamy do udziału w akcji. Wasz list może odmienić czyjeś życie!

Podpisz petycje online- każdy głos jest ważny!

https://maraton.amnesty.org.pl.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku