powerW dniach 23 – 27 sierpnia 2021 nauczycielki ZS5 Sanok: Małgorzata Bączar, Ewa Bocoń i Renata Grześków brały udział w kursie „ Group Fitness Trends in Schools” w stolicy Cypru, Nikozji.

Szkolenie związane było z projektem:

„Uczyć jeszcze nowocześniej w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku” w ramach Międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 , współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego - NR UMOWY POWERSE-2019-1-PL01-KA101-064779

W ramach kursu nauczycielki zapoznały się teoretycznie i praktycznie z pięcioma nowymi formami aktywności fizycznej:”Athlete”, „Core”, „3D30”, „Fight” i „”Centergy”.

Część zajęć odbywała się na siłowniach w głównej siedzibie STANDOutEdu (organizatora kursu), pozostałe były prowadzone na zewnątrz: w parku narodowym Athalassa, górach Troodos czy na plaży w Ayia Napa.

Zdobyta wiedza, a także doświadczenie praktyczne pozwoli na realizowanie i wprowadzanie ciekawych metod treningowo – zabawowych podczas zajęć szkolnych.

Wprowadzanie innowacji z zakresu fitnessu ma korzystny wpływ na rozwój psycho –fizyczny młodzieży.

Biorące udział w szkoleniu nauczycielki miały możliwość nawiązać kontakty z nauczycielami z innych krajów m.in. z Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy Rumunii, a także zapoznały się z historią, kulturą i zwyczajami Cypru.