1. na stronę Dnia 27 września 2021r. uczniowie klasy trzeciej szkoły branżowej o profilu fryzjerskim odbyli wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Piękna, słoneczna, prawdziwie letnia pogoda pozwoliła spędzić nieomal dwie godziny w  Galicyjskim Rynku, przenieść się w czasie i wyobrazić sobie małomiasteczkowe życie w minionych epokach. Młodzież miała możliwość zwiedzić wnętrza obiektów,  m.in.: warsztatu zegarmistrza ze stuletnimi, przepięknymi, ciągle jeszcze sprawnymi zegarami, apteki z wyodrębnionym laboratorium do sporządzania lekarstw zgodnie ze ściśle opracowanymi recepturami, w której poczuć można było rozchodzącą się w całym pomieszczeniu woń suszonych ziół, zakładu krawieckiego wyposażonego w maszynę singer, żelazko na duszą oraz historyczne ubrania umieszczone w zabytkowej, budzącej zachwyt szafie.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak damsko-męski zakład fryzjerski Adama Motyki. Jego wnętrze niczym nie przypomina dzisiejszego, w którym zauważyć można jedno pomieszczenie z wydzielonymi strefami pracy: dwoma stanowiskami przedzielonymi parawanem zdobionym charakterystycznymi wzorami, metalową myjnią i poczekalnią dla klientów. W głębi szafy ze zdobniczymi motywami i lustrami dostrzec można szklane naczynia, w których przechowywane były preparaty fryzjerskie oraz prototypy dzisiejszego sprzętu fryzjerskiego: nożyce fryzjerskie, maszynka do golenia, brzytwa, prostownica, lokówka, karbownica oraz aparat do  trwałej ondulacji na gorąco wynalezionej na początku XX w.. Pani Halina Mazur – przewodnik Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – przedstawiła dodatkowo historię zwiedzanego zakładu fryzjerskiego oraz odpowiedziała wyczerpująco na stawiane przez młodzież pytania. Taki sposób prezentacji wiadomości z historii fryzjerstwa jest znacznie atrakcyjniejszy od wykładu słyszanego w trakcie lekcji czy informacji przeczytanych w podręczniku i z pewnością na dłużej pozostanie w pamięci uczniów.