DSC07681Na wniosek Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Rzeszowie poparty przez Organizatora Olimpiady – Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Pan Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podjął decyzję 19 sierpnia 2021 r. o wyróżnieniu Medalem Komisji Edukacji Narodowej nauczyciela z branży budowlanej w ZS5 w Sanoku Pana Krzysztofa Hydzika.

Profesor Krzysztof Hydzik otrzymał medal z rąk przewodniczącej Komitetu Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych dr inż. Wioletty Jackiewicz-Rek 8-go października br. na posiedzeniu Komitetu Głównego OWiUB na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W ciągu 33 lat pracy nauczycielskiej profesor Krzysztof Hydzik doprowadził do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Budowlanych ośmiu swoich wychowanków. Uzyskali oni tytuły: laureata (1), finalisty (6) oraz uczestnika (1) etapu centralnego olimpiady.

W bieżącym roku szkolnym trwają przygotowania uczniów do jubileuszowej XXXV edycji olimpiady. Naszą szkołę na zawodach okręgowych w Rzeszowie będzie reprezentowało troje uczniów wyłonionych
w etapie szkolnym olimpiady. Finaliści oraz laureaci olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz mają wstęp na każdą wyższą uczelnię o kierunku budowlanym w Polsce bez postępowania kwalifikacyjnego.

Składamy gratulacje Panu Profesorowi.