Lakiernik samochodowy

Jeśli kochasz samochody, to przywracanie ich do stanu świetności może przynieść Ci wiele zadowolenia. Samochód nie tylko musi jeździć, ale także wyglądać! Możesz realizować ciekawe projekty lakiernicze takie, jak renowacja samochodów zabytkowych.

Nauczysz się technologii lakierniczych, wygładzania nadwozia z chropowatości, malowania oraz materiałoznawstwa, czy obsługi specjalistycznego oprogramowania i lakierowania pistoletem pneumatycznym. Lakiernik jest artystą-rzemieślnikiem!

Pracę znajdziesz w fabryce samochodów lub w warsztacie samochodowym.

CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie lakiernik powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) przygotowania powierzchni do naniesienia powłok lakierniczych;

2) nanoszenia powłok lakierniczych.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku