20221026_183358.jpg26 października odbyło się spotkanie integracyjne wychowanek naszego internatu z gośćmi z Niemiec. Młodzież niemiecka podzieliła się wiadomościami na temat życia w Niemczech oraz praktyk fryzjerskich w ich kraju. Uczennice naszej szkoły ujęła informacja, że Niemki uczą się tylko 1 dzień w tygodniu przez 8 godzin, a pozostałe 4 dni pracują. Za zarobione pieniądze muszą pokryć wszystkie niezbędne wydatki związane z utrzymaniemꓽ mieszkanie, wyżywienie, dojazd. Podczas spotkania wykonane zostały flagi obu państw. Nasze dziewczęta poradziły sobie doskonale, goście mieli łatwiej. Nie zabrakło także pytań o wrażenia z pobytu w naszym pięknym Sanoku. Najbardziej podobał się Zamek Królewski i Skansen, jednak zarówno jedna, jak i druga strona ubolewała nad brakiem różnego rodzaju imprez dla młodzieży, szczególnie dyskotek. Dwa tygodnie szybko upłynęły… Życzymy KOLEŻANKOM z Niemiec sukcesów w pracy zawodowej, w życiu osobistym i wszystkiego dobrego.

Mieszkanki Internatu przy Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku.    

 

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku