BEZPIECZNA SZKOŁA---PRZYJAŹNI NAUCZYCIELE---DOBRY ZAWÓD

Oferta dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

Technik geodeta to atrakcyjny, rozwojowy zawód o dużych możliwościach na rynku pracy. Ogólnie związany jest z pracami pomiarowymi w terenie i późniejszym ich opracowaniem. Oczywiście zarówno prace terenowe, jak i obliczeniowe  wspomagane są nowoczesnymi systemami pomiarowymi oraz technologią komputerową.

Informacje dodatkowe – jest to zawód dla osób lubiących/akceptujących pracę zarówno w terenie, jak i przy komputerze.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

• BUD.18- Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników tych pomiarów,
  • BUD.19 – Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami.

Sylwetka absolwenta.

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik geodeta będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• dokonywania pomiarów geodezyjnych,
  • prac związanych z geodezyjną obsługą budownictwa,
  • prowadzenia dokumentacji technicznej wykonanych prac,
  • opracowywania map,
  • wykonywania prac operatora urządzeń komputerowych,
  • stosowania obowiązujących przepisów prawa geodezyjnego i kartograficznego,
  • prowadzenia ewidencji gruntów i budynków,
  • wykonania rozgraniczeń, podziałów.

Technik geodeta znajdzie zatrudnienie:

• w firmach geodezyjnych, budowlanych czy inżynieryjnych,
  • w firmach drogowych budujących i utrzymujących drogi i obiekty mostowe,
  • w organach administracji państwowej i samorządowej (urzędy gmin, miast),
  • prowadząc samodzielną działalność usługową,
  • w biurach projektowych,
  • w instytucjach związanych z działalnością kartograficzną.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Szkoła dysponuje warunkami umożliwiającym kształcenie zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Nowoczesne zestawy pomiarowe, tachimetry elektroniczne, niwelatory  pozwalają na zdobywanie   odpowiedniej wiedzy i umiejętności.  Ponieważ zawód współczesnego geodety opiera się na technikach komputerowych, szczególny nacisk w kształceniu zawodowym jest kładziony na edukację informatyczną. Szkoła posiada nowoczesną pracownię geomatyki, gdzie przy opracowaniu materiałów pomiarowych wykorzystuje się  profesjonalne, licencjonowane oprogramowanie geodezyjne: WinKalk, Mikromapa. Zajęcia w  ramach przedmiotów zawodowych prowadzone są przez nauczycieli posiadających bogatą praktykę i doświadczenia w zakresie prac terenowych, jak i geodezyjnych opracowań komputerowych.

-zobacz ulotkę o geodezji

Szczegóły na temat geodezji w Szkole-   kliknij

polub geodetów na FB- geodezja jest ok :)

logo tg