IMG 20170401 114842W sobotę 01.04.2017 stowarzyszenie Sanitas organizowało na oddziałach onkologicznych w Brzozowie akcję ,,Bądź piękna w chorobie”. Na prośbę założycielki Sanitasu Anny Nowakowskiej wzięłyśmy czynny udział w przedsięwzięciu. W szpitalu stworzyłyśmy profesjonalny minizakład fryzjersko -kosmetyczny. Do Brzozowa pojechały chętne uczennice Kasia Rogóż i Joanna Wołkowicz z kl.3 TF oraz Klaudia Zaleska i Paulina Mołczan z kl. 2 FW z instruktorem zajęć praktycznych Panią Danutą Kwiecień.

Nasze uczennice i Pani Danuta miały pełne ręce pracy : strzyżenie, modelowanie, makijaż i malowanie paznokci. Dziewczyny wykazały się  pełną dojrzałością, taktem i umiejętnością szybkiego nawiązywania kontaktu, a ich podejście do pacjentek było bardzo profesjonalne. Warto było widzieć te zmieniające się buzie i radość w oczach kobiet, które mogły zapomnieć o tym, że są w szpitalu. Pacjenci otrzymali także niespodziankę wykonaną przez mieszkańców internatu, a były nią ''Aniołki Nadziei'', jak zwykle wesołe i z dużym ładunkiem pozytywnych emocji. Na deser pacjenci otrzymali wiosenną słodką babeczkę i list do poduszki. Za babeczki bardzo dziękujemy Pani Sabinie Dziubie i Pani Marzenie Niemczyk. Mimo, że nasz wyjazd był na Prima Aprilis to zastana rzeczywistość niestety nie była żartem. Jednak pozytywne myślenie i wsparcie nawet gdy jest bardzo ciężko to krok do celu jakim jest pokonanie choroby czego życzymy wszystkim pacjentom onkologii.

Opracowała Małgorzata Hnat.

   
   
© Zespół Szkół nr 5 w Sanoku