1 zdjÖcie 5Głównym celem projektu było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy      i życiu codziennym każdego człowieka. W projekcie wzięło udział 26 szkół woj. podkarpackiego. 21 uczniów naszej szkoły, podczas warsztatów tematycznych prowadzonych przez pracowników ZUS, Izby Skarbowej, WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, rozwijało swoje zainteresowania związane z prowadzeniem firmy. Spośród tej grupy uczniów, 9 osób (3 zespoły trzyosobowe) brało udział w konkursie, polegającym na rozwiązywaniu testów i zadań praktycznych dotyczących w/w zagadnień . Zespół w składzie : Jakub Kurnyta (kl.4TB), Marek Zapotoczny i Kamil Andrejko (kl.4TG) zakwalifikował się do półfinału konkursu, który odbył się 21 kwietnia w Leżajsku. Naszym uczniom nie udało się przejść do finału, mimo to, organizatorzy, doceniając trud włożony w przygotowanie zaprosili ich do wzięcia udziału w uroczystym zakończeniu projektu , który odbędzie się        6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, gdzie otrzymają upominki i stosowne certyfikaty. Podczas pobytu w Leżajsku organizatorzy , oprócz przeprowadzenia półfinału konkursu, zapewnili uczestnikom także inne atrakcje. Można było zwiedzić bazylikę  i muzeum OO. Bernardynów, wysłuchać koncertu organowego oraz wykładu pt. Zasady profesjonalnej prezentacji. Gratulujemy naszym półfinalistom. Mamy nadzieją, że zdobyta wiedza i doświadczenie przyczynią się do przyszłych sukcesów w biznesie. Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego projektu.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim      w ramach programu edukacji ekonomicznej. Przy współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim, Oddziałem NBP      i Izbą Skarbową w Rzeszowie, oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Szkolnym koordynatorem projektu była p. Małgorzata Lewek