img 1 1678170888713Szymon Hostyński, uczeń klasy 2 TZ i zawodnik Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego „Górnik” osiąga wielkie sukcesy sportowe. W styczniu w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Szymon został
v-ce Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w łyżwiarstwie szybkim na 500m.

W dniach 23-24.02 na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Finałowe Zawody Pucharu Polski kończące sezon startowy w Polsce. Szymon Hostyński, będący jeszcze juniorem młodszym, bezapelacyjnie wygrał rywalizację w Pucharze Polski Seniorów na 500m, jak również zajął V miejsca  na 1000 i 1500m.

Szymon zakwalifikował się również do reprezentacji Polski na prestiżowe zawody Viking Race (Mistrzostwa Europy Dzieci) rozgrywane 10-11.03