14 marca w Rzeszowie odbyły się zawody okręgowe XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kacper Glapiak 3TB i Jakub Dąbrowski 4TBN. W stawce 88 uczniów Kacper zajął 31 miejsce, a Jakub – 36. Biorąc pod uwagę fakt, że uczestniczyli obydwaj w olimpiadzie pierwszy raz – ich występ należy uznać za udany. Kacper jeżeli solidnie popracuje będzie miał szansę lepiej się zaprezentować w przyszłym roku. W klasyfikacji drużynowej w stawce 19 szkół zajęliśmy 12 miejsce. Wyprzedziły nas tylko szkoły, które w składzie miały 3 i więcej uczniów. Uczniami opiekowali się pani Eliza Wojnicka i pan Bernard Wietecha. Uczniów do olimpiady przygotował pan Krzysztof Hydzik. Zachęcam uczniów technikum budowlanego do uczestnictwa w olimpiadzie w przyszłym roku. Rozwiązania zadań z tegorocznej edycji OWiUB umieszczę w gablocie obok sali 108.

Krzysztof Hydzik