Europejskie szkolenia nauczycieli – Włochy.

3 optimized

17 lipca 2023 r. rozpoczął się kolejny kurs w ramach programu Erasmus +.

W ramach projektu o numerze umowy: 2022-1-PL01-KA121-SCH-000064635 w akcji KA121-SCH w szkoleniu uczestniczą nasze nauczycielki: Małgorzata Bączar, Katarzyna Grzesiak, Sabina Dziuba. W pierwszym tygodniu kursu uczestniczki poznają różnorodne aplikacje i oprogramowanie stosowane m.in.do prezentowania treści,szybkiego i łatwego projektowania elementów graficznych, tworzenia i oceny quizów. Zaplanowane w programie zajęć aplikacje to m. in: miro, padlet, slido, skribbl.io. Ponadto nauczycielki doskonalą umiejętności językowe, zwłaszcza w zakresie języka specjalistycznego z dziedziny technologii informatycznych, także współpracę zespołową i kompetencje interpersonalne. To, co szczególnie przyciąga nauczycieli do udziału w kursach zagranicznych, to pogłębianie wiedzy na temat krajów europejskich. W ramach rozpoczętego kursu we Florencji uczestniczki poznają historięi kulturę włoską, planowane są również wycieczki po Toskanii. Pierwsze zajęcia upłynęły pod znakiem aktywności integracyjnych uczestników kursu, w którym biorą udział nauczyciele z Polski, Rumunii, Czech, Słowacji oraz Węgier. Oto krótka fotorelacja...