Święta są wspaniałą okazją do rodzinnych spotkań przy pięknie udekorowanym stole.

1Jak nasi uczniowie planują zaaranżować stół w najbliższe święta, można było się przekonać podczas szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Dekoracji Stołów, który odbył się 15 stycznia. W zmaganiach udział wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn z klas II – IV technikum organizacji usług gastronomicznych. Tematem konkursu było „Śniadanie Wielkanocne”. Celem turnieju było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz praktycznych umiejętności uczniów związanych z przyszłym zawodem, promocja talentów sztuki dekoracji, oraz inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów. Przy ocenie uwzględniono stopień trudności, atrakcyjność, inwencję twórczą oraz zgodność tematu z konkursem. Oprócz przygotowania dekoracji stołu uczniowie w czasie konkursu musieli zaprezentować swój stół. Uczestnicy przekonująco mówili o dekoracjach stołów, o nowych trendach.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:

pani dyrektor szkoły Halina Dembiczak – przewodnicząca komisji

pani Agnieszka Wiśniewska – sekretarz

pani Beata Dydek – członek

pani Sabina Dziuba – członek

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Beata Kopleńska i Justyna Futyma (stół nr 5)

II miejsce – Gabriela Broda i Renata Stefaniak (stół nr 6)

III miejsce – Justyna Zubel i Anita Mnich (stół nr 1)

Na wyróżnienie zasłużyły pozostałe uczestniczki: Anna Lipińska i Paulina Demczak, Maria Jaworska i Karolina Olejarz, Ewelina Gocek i Wioleta Kułach.

Zdobywczynie I miejsca: reprezentować będą naszą szkołę na WOJEWÓDZKIM KONKURSKIE DEKORACJI STOŁÓW.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i ogromny wkład pracy i oczywiści zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.