Drużyna unihokeja Zespołu szkół nr 5 w SanokuDnia 4 października, w hali PWSZ w Sanoku odbył się Turniej Unihokeja chłopców o Puchar Ziemi Sanockiej.

W Turnieju zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów z UKS ISKRA z II LO w Sanoku wzięły udział drużyny z sanockich szkół: I LO, II LO, ZS2, ZS3, ZS5. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Chociaż nasza szkoła zajęła IV miejsce, to warto zaznaczyć, że takim składzie gali po raz pierwszy.

Brawo za odwagę, determinację, wolę walki, zaangażowanie, za strzelone bramki i obronione, za atmosferę w drużynie godnej do naśladowania.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Dziedzic Wiktor kl. 1A
  • Karpa Dominik kl. 1A
  • Buczek Bartosz kl. 1A
  • Jagieła Krystian kl.2A
  • Ćwik Miłosz kl. 2TB
  • Sychowicz Adrian kl. 3A
  • Papież Gracjan kl. 4TB
  • Kozioł Adam kl. 4TB
  • Konrad Kusz kl. 5TBN
  • Łabaj Michał kl. 5TBN
  • Dąbrowski Jakub kl. 5TBN

Opiekun: Monika Lemko

Główne cele Turnieju:

• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży,
  • wyrównywanie szans młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia,
  • wsparcie instytucjonalne działalności organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji sportowej młodzieży,
  • inwestycja w kapitał ludzki w sporcie młodzieży,
  • stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród młodzieży.