Uczniowie na spotkaniu12 marca w internacie szkolnym ZS5 odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Sierż. szt. Roland Gurgul poruszył temat „Odpowiedzialności cywilnej młodzieży”. Za pomocą prezentacji przedstawił najczęściej popełniane przez nieletnich przestępstwa oraz konsekwencje prawne. Mówił o przyczynach wypadków i zdarzeń drogowych z udziałem samochodów i motocykli. Podkreślał, że niejednokrotnie brawura i przecenianie swoich możliwości prowadzi do tragicznych w skutkach następstw. Przypominał młodzieży, że sami także są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo. Rozmawiał z młodymi ludźmi o niebezpieczeństwie, jakie może nieść ze sobą cyberprzemoc. Uświadamiał, że wyzywanie, straszenie, poniżanie innych osób w Internecie lub przy użyciu telefonu jest jedną z form przemocy. Podkreślał, że robienie komuś zdjęć, filmów bez jego zgody, a następnie publikowanie ich w Internecie może być bezprawne. Zdjęcia, które obrażają, ośmieszają, a nawet poniżają są jedną z form przemocy, która może mieć poważne konsekwencję, nawet prowadzić do samobójstwa.
Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość indywidualnie porozmawiać z prowadzącym.