053-DSC 0303W dniu 16 maja po raz trzeci odbyły się na terenie naszej szkoły Zawody Pierwszej Pomocy dla szkół gimnazjalnych o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR realizowanych w ramach projektu finansowanego przez Fundację PGNiG z Warszawy. W zawodach brało udział 11 zespołów rywalizując w pięciu konkurencjach teoretyczno-praktycznych. Zespoły oceniane były przez, ratowników medycznych, GOPR, PCK, Eurat-u oraz nauczycieli szkoły. Walka pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie, świadczą o tym uzyskane wyniki i różnice punktowe pomiędzy zespołami. W ramach zawodów odbył się również pokaz ratownictwa w którym brali udział ratownicy GOPR oraz Eurat-u. Do pokazu została użyta karetka należąca do Podkarpackiego Ośrodka Ratownictwa Medycznego –Eurat. Ciekawym elementem zawodów było szkolenie dla uczestników na temat AED                [ Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny ]. Na zakończenie zawodów nastąpiło podsumowanie rywalizacji oraz wręczenie nagród przez Dyrektor ZS Nr 5 , Panią Halinę Dembiczak oraz Naczelnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR, Pana Grzegorza Chudzika. Koordynatorem zawodów był Tomasz Gawlewicz – nauczyciel, ratownik GOPR.

Zapraszamy za rok, na kolejna edycję zawodów.

Wyniki zawodów Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR:

1. Gimnazjum Nr 1 Brzozów – 117 pkt.
  2. Gimnazjum Nr 1 Sanok – 116 pkt.
  3. Gimnazjum Besko – 107 pkt.
  4.  Gimnazjum Stara Wieś – 106 pkt.
  5.  Gimnazjum Rakowa – 101 pkt.
  6.  Gimnazjum Uherce Mineralne – 100 pkt.
  7.  Gimnazjum Dydnia – 99 pkt.
  8.  Gimnazjum Lesko – 98 pkt.
  9.  Zespół Szkół Cisna – 93 pkt.
  10.  Gimnazjum Nr 2 Sanok – 91 pkt.
  11.  Gimnazjum Nr 4 Sanok – 81 pkt.

Organizatorzy zawodów:

Zespół szkół Nr 5 Im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku