unia

W dniach 28 stycznia – 1 luty 2013  odbyły się 10 godzinne warsztaty psychologiczne przygotowujące uczestniczki projektu Europejski wymiar kształcenia zawodowego z kosmetologii i fryzjerstwa nr 2012 -1 1 PL1-LEO01 – 27196 realizowany w ramach projektu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” z Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 3.4.2 na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie” do udziału w zajęciach stażowych, które odbędą się w Stredna odborna skola w Preszowie – Słowacja.

Celem zajęć był trening umiejętności społecznych, interpersonalnych umożliwiający nabywanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania pozytywnych relacji z ludźmi, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi, opieraniu się presji grupy.

Zadania programu:

1. Nauka i ćwiczenia zachowań asertywnych.
  2. Umiejętności komunikacji interpersonalnej.
  3. Rozpoznawanie oznak stresu oraz sposobów radzenia sobie z nim.
  4. Nauka autoprezentacji.

Uczestniczki podczas zajęć poznały następujące zagadnienia :

1. Komunikacja werbalna

2. Komunikacja niewerbalna