DSC 013410 września 2013 roku odbyła się II edycja konkursu „Co wiemy o krajach Unii Europejskiej?”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe i II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Karolina Lubecka kl. III LP, Zuzanna Pełdiak kl. III LP i Przemysław Mindur kl. III LWS.

Rywalizacja była zacięta, ale ogromna wiedza drużyny z ZS nr 5 zapewniła nam zaszczytne miejsce na podium. Zespół z naszej szkoły zajął III miejsce, pokonując tym samym uczniów z ZS nr 2, ZS nr 1 i ZS nr 4 w Sanoku.

Karolina, Zuzia i Przemek zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 26 września br. podczas imprezy „Języki integrują. Europejski Dzień Języków w Powiecie Sanockim”.