IMG 3012

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym – posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami mniejszości.

Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. Właśnie po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na tę różnorodność lingwistyczną, Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły 2001 rok Europejskim Rokiem Języków.

Również w naszej szkole uczciliśmy ten dzień. Kolorowe zdjęcia, katalogi, pamiątki oraz informacje na temat krajów obcojęzycznych przygotowane przez nauczycieli języków wzbudziły zainteresowanie naszych uczniów.