konkurs zus

Jak wynika z informacji podanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, uczniowie naszej szkoły posiadają ogromną wiedzę dotyczącą ubezpieczeń społecznych. W etapie szkolnym konkursu, zorganizowanym przez ZUS i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, drużyna z ZS nr 5 osiągnęła bardzo wysoki wynik, zdobywając 277 punktów na 303 możliwych. Zwycięzcy konkursu to: Karolina Klim (kl. II TZ), Mateusz Gołda (kl. III TR) oraz Wioleta Kopij (kl. II F).

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 19 pytań testowych wielokrotnego wyboru oraz jedno pytanie opisowe. Tematyka konkursu obejmowała historię ZUS-u, zakres ubezpieczeń społecznych i ich zastosowanie w codziennym życiu. Uczniowie, dzięki zdobytym informacjom zrozumieli istotę ubezpieczeń oraz poznali najważniejsze uprawnienia przysługujące pracownikom, np. z tytułu urodzenia się dziecka, choroby, wypadku itp.

Zwycięski zespół będzie reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim w marcu 2015 roku. Wygrani nie będą mieli łatwego zadania, bowiem tylko jedna drużyna z województwa podkarpackiego przechodzi do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w Pałacu Prezydenckim.

Sabina Tworek