Wycieczka przedmiotowa klas drugich „Szlakiem sakralnych śladów wielokulturowości regionu”

SAM 242019 października 2016 15 uczniów klasy 2TZ i2TF miało okazję zobaczyć miejsca świadczące, o tym, że nasz region jest nie tylko piękny, ale też wyjątkowy ze względu na bogactwo i różnorodność kulturową jego mieszkańców. W ramach wycieczki przedmiotowej z wiedzy o kulturze uczniowie udali się do Bliznego i Haczowa, gdzie zwiedzili jedne z najcenniejszych zabytków Podkarpacia – wspaniałe, gotyckie kościoły wpisane na listę UNESCO. W drodze z Haczowa, korzystając z dobrej pogody zrobiliśmy sobie postój w Rymanowie Zdroju, aby pospacerować po uzdrowisku, zjeść lody, a nawet zajrzeć do pijalni wód. Następnym etapem była Komańcza i spotkanie z księdzem greckokatolickim Andrzejem Żurawiem, który oprowadził grupę po cerkwi, opowiadając o wspólnych, chrześcijańskich korzeniach, podobieństwach i różnicach. Wracając do Sanoka zatrzymaliśmy się w Mrochowie, aby zobaczyć zabytkową cerkiew prawosławną i spotkać się z zastępującą proboszcza p. Severine Feleńczak, która ciekawie przedstawiła historię kościoła i odpowiedziała na różne pytania.

Wycieczkę zorganizowała prof. Agnieszka Wal.