Internat Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku wchodzi w skład obiektów Szkoły. Zajmuje obecnie parter, I, II i III piętro budynku (łącznie 120 miejsc).

Na każdym piętrze mamy:

• 10 w pełni wyposażonych pokoi mieszkalnych 3- osobowych;
    • pokój gospodarczy z lodówką, mikrofalówką i czajnikiem;
    • pokój cichej nauki;
    • nowo wyremontowane sanitariaty.

Ponadto wychowankowie internatu mogą korzystać z świetlicy, sali gimnastycznej, siłowni, boiska piłki nożnej, kortów tenisowych i sali multimedialnej.

Ciągi komunikacyjne internatu i budynku szkoły wyposażono w monitoring.

Nasz internat posiada swoje tradycje. Corocznie organizowane są: wieczór andrzejkowy, kolacja wigilijna, walentynki, wielkanocne spotkanie, wieczornice z okazji świąt państwowych, akcje charytatywne.

Wychowankowie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i turniejach organizowanych przez nasz internat lub zaprzyjaźnione placówki z powiatu sanockiego.

Staramy się tak pokierować życiem naszych podopiecznych, aby pokazać im jak najlepsze możliwości spędzania czasu wolnego, wyzwolić w nich pozytywne motywacje, poczucie własnej wartości, chęć współpracy z grupą oraz wychowawcami.

Dokładamy wszelkich starań, aby wychowankowie lubili swój internat  i czuli się w nim bezpiecznie.