164 IMG 4705W dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole Wewnątrzszkolny Konkurs Fryzjerski o temacie przewodnim „Hiszpańska awangarda”.

Cele konkursu:

- rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań w dziedzinie fryzjerstwa,

- konfrontacja umiejętności zawodowych,

- rozwijanie kreatywności zawodowej,

- prezentacja umiejętności fryzjerskich,

- możliwość zaprezentowania się uczniów na lokalnym rynku pracy.

W zmaganiach udział wzięły uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz fryzjer. Zawodniczki w ciągu 120 minut wykonywały fryzurę zgodną z tematem przewodnim konkursu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Sędziowska w składzie:

Przewodniczący Komisji – mgr Wioletta Słowik,

Członkowie Komisji – mgr Joanna Grzebień, mgr Celina Lula.

Kryteria oceny uczestników:

• Artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury.
  • Zgodność fryzury z tematem konkursu.
  • Spójność elementów zadania (makijaż, fryzura, ubiór).
  • Organizowanie stanowiska pracy z zachowaniem przepisów BHP, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska.

Wyniki konkursu:

I miejsce –Sylwia Wrosz ( kl. III FM )

II miejsce – Martyna Śmierciak ( kl. II TF )

III miejsce – Patrycja Rusztowicz ( kl. II TF )

Wyróżnienie: Katarzyna Zacharska ( kl. I TF )

Pozostali uczestnicy konkursu:

Mołczan Paulina ( kl. II FW ), Klaudyna Korwacz ( kl. II TF ), Karina Subota ( kl. I TF ), Kamila Marusia ( kl. I TF ), Dawid Harabasz ( kl. II TF ), Paulina Roczniak ( kl. II TF ).

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą kreatywnością oraz wysokimi umiejętnościami fryzjerskimi.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.