DSC6675 Walentynki, walentynki i po… Nazwa tego corocznego święta zakochanych przypadającego 14 lutego, pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest tego dnia. Na zachodzie św. Walenty był czczony jako patron zakochanych. Dzień 14 lutego stał się, więc okazją do obdarowania się drobnymi upominkami.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, często pisane wierszem. W naszym internacie nie pisaliśmy listów, ale dzień ten był inspiracją do zorganizowania, (wprawdzie trochę później, bo 16 lutego), walentynkowego spotkania, które przygotowała Rada Internatu pod opieką wych. Agnieszki Ogarek.

W  czwartkowy wieczór stołówka szkolna zamieniła się w wybieg na pokaz mody i scenę, na której młodzież prezentowała swoje umiejętności.

Szczególnie w przygotowania części artystycznej zaangażowali się uczniowie klas czwartych, kończący naukę i opuszczający w tym roku internat: Urszula Sawkiewicz, Martyna Ciombor i Adam Bardziński. Widocznie czują zbliżający się koniec szkoły i żal im opuszczać jej mury.

Część artystyczną rozpoczął i zakończył pokaz mody studniówkowej i karnawałowej. W role modelek wcieliły się: Julia Seńczyk, Martyna Ciombor, Urszula Sawkiewicz, Martyna Kociuba i Aliki Karwat.

Były wiersze o miłości recytowane przez Izabelę Kudłę, Karolinę Kaczmar i Aleksandrę Marczyk oraz piosenki w wykonaniu Adama Bardzińskiego, któremu na gitarze towarzyszyła Jagoda Bryk. Gościnnie wystąpiła również Magdalena Łazuka przy gitarowym akompaniamencie wych. Bernarda Sołtysika.

Słodki poczęstunek dla młodzieży przygotowali wychowawcy, a ozdoby carvingowe w owocach wykonała Daria Królczyk.

Dekoracją jadalni zajęła się wych. Joanna Gomułka wraz z młodzieżą: Weroniką Budzyłą, Dawidem Sadowskim, Mateuszem Jucosem i Przemkiem Czekajem. Po pokazie mody i występach naszych wychowanków rozpoczęła się dyskoteka, na której młodzież doskonale bawiła się w rytm melodii „serwowanych” przez Adama Bardzińskiegi i Grzegorza Motyczkę. To był naprawdę miły wieczór. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i wszelką pomoc przy jej organizacji.

Agnieszka Ogarek