zs5n

1637927025444Grupa 40 uczniów Zespołu Szkól nr5 w Sanoku zakończyła staże zagraniczne w Irlandii.

Nasi uczniowie odbywali praktyki w zawodach Technik Usług Fryzjerskich, Technik Fotografii i multimediów, Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik budownictwa.

Praktykanci podnosili własne

kompetencje językowe, poznawali różne stanowiska pracy rozwijali własną kreatywność oraz mieli możliwość poznać kulturę irlandzką.

Staż zagraniczny w Irlandii umożliwił naszym uczniom rozwój zawodowy, który przyniósł im wiele korzyści. Uczniowie byli bardzo zadowoleni wymieniali się własnymi doświadczeniami, gdyż praktyki odbywali w różnych zakładach pracy. Po zakończonej pracy wracali do swoich domów tam, też mieli możliwość poznania i obserwowania codziennego życia rodzin irlandzkich.

W czasie wolnym były zorganizowane wycieczki na Klify, wodospad w górach, wycieczki te sprawiły wiele radości ,  Wszyscy byli pod dużym wrażeniem, gdyż nie każdego dnia ma się możliwość oglądania takich widoków. Znalazł się również czas na pamiątkowe zakupy.

Na zakończenie stażu uczestnicy otrzymali Certyfikaty.

Zdrowi ,cali i zadowoleni Wszyscy wrócili do kraju.

Opiekunowie :

Renata Grześków, Eliza Wojnicka