zs5n

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku kształcący się w zawodach technik usług fryzjerskich oraz fryzjer wezmą wkrótce udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich, organizowanej w naszym kraju po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej w Olsztynie i współfinansowanej z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne mające na celu podniesienie rangi i doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w korelacji z zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowanych pracowników i właścicieli salonów świadczących usługi z branży fryzjerskiej. System współzawodnictwa jest trójstopniowy i dzieli się na zawody: I stopnia (etap szkolny), II stopnia (etap okręgowy) oraz III stopnia (etap centralny). Nie bez znaczenia są również uprawnienia, które otrzymają laureaci i finaliści olimpiady, a dotyczą one m. in.: zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, które jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku z tego egzaminu oraz możliwość odbycia stażu w renomowanych salonach fryzjerskich. Ponadto organizator przyznaje w miarę pozyskanych środków nagrody finansowe i rzeczowe. Pozostaje nam zatem życzyć powodzenia wszystkim uczestnikom olimpiady i mocno trzymać za nich kciuki.