zdjecie na strone Uczniowie klasy 3 FW kształcący się w zawodzie fryzjer udali się wraz z opiekunem do: Sinusoidy  - hurtownii fryzjersko-kosmetycznej i Eco – Beauty  kosmetyki naturalne,
w których mieli okazję poznać ofertę handlową profesjonalnych preparatów fryzjerskich stosowanych do pielęgnacji włosów i skóry głowy, trwałego i nietrwałego odkształcania,  zabiegów rozjaśniania i koloryzacji  oraz poszerzyć wiedzę z zakresu zastosowania
 i działania na włosy środków fryzjerskich produkowanych na bazie naturalnych surowców pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Wizyta w w/w drogeriach stanowiła podsumowanie działu programowego – chemia preparatów fryzjerskich i ich działanie na włosy, omawianego w ramach podstaw fryzjerstwa -  przedmiotu realizowanego w kształceniu zawodowym teoretycznym. Każda z losowo wybranych dwuosobowych grup zapoznała się z gamą kosmetyków stosowanych w celu wykonania określonej usługi fryzjerskiej spośród: pielęgnacji włosów i skóry głowy, zmiany kształtu oraz koloru włosów. Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane podczas zajęć lekcyjnych.