zs5n

tech bud

zobacz ulotkę o zawodzie

SYSTEM KSZTAŁCENIA:

• Nauka dla absolwentów szkoły podstawowej trwa 5 lat i kończy się maturą.
    • W trakcie nauki odbywają się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

Kwalifikacja 1 - BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich obejmuje:

• wykonywania zapraw murarskich, tynkarskich i mieszanek betonowych,
    • wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych,
    • wykonywania i naprawa tynków wewnętrznych i zewnętrznych,
    • wykonywania remontów i rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych.

Kwalifikacja 2 - BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów ma na celu przygotowanie absolwenta do:

• organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy,
    • organizowania i kontrolowania robót konstrukcyjno-budowlanych stanu surowego,
    • organizowania i kontrolowania budowlanych robót wykończeniowych,
    • organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej,
    • sporządzania kosztorysów robót budowlanych.

NABYTE UMIEJĘTNOŚCI:

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik budownictwa będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• wykonywania zapraw murarskich, tynkarskich i mieszanek betonowych,
    • wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych,
    • wykonywania i napraw tynków,
    • wykonywania robót remontowych i rozbiórkowych murowanych konstrukcji budowlanych,
    • organizowania i kontrolowania robót konstrukcyjno-budowlanych stanu surowego,
    • organizowania i kontrolowania budowlanych robót wykończeniowych,
    • sporządzania kosztorysów.

PERSPEKTYWY ABSOLWENTA SZKOŁY:

Technik budownictwa może ubiegać się o zatrudnienie w:

• firmach budowlanych realizujących budynki oraz budowle inżynierskie,
    • biurach projektowych,
    • organach administracji państwowej i samorządowej,
    • wytwórniach i składach materiałów budowlanych,
    • administracjach budynków,
    • firmach zarządzających nieruchomościami,
    • może prowadzić własną działalność gospodarczą.